Uwaga! Konkurs!

Opolska Germanistyka serdecznie zaprasza Państwa uczniów do udziału w poniższym konkursie.

Polski, niemiecki, angielski? Wielojęzyczność Twoją szansą na rozwój!

Wielojęzyczność to znak rozpoznawczy dzisiejszych czasów. Śląsk, którego wieloetniczność i interkulturowość od wieków stanowi o jego wyjątkowości, zajmuje pod tym względem miejsce szczególne. Jesteś osobą wielojęzyczną? W domu, w szkole, w pracy, wśród znajomych posługujesz się różnymi rejestrami językowymi? Opowiedz innym o tym, jak to jest być osobą bilingwalną/multilingwalną, w jaki sposób nabywałeś/uczyłeś się języków, którymi się posługujesz, jaką wartość mają one dla Ciebie i Twoich bliskich oraz jakie szanse wiążesz z nimi na przyszłość.

Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, tj. liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z wielojęzycznością.

Forma: Tekst (minimum 250 słów) lub wideo (min. 5 min.) w języku niemieckim

Termin: 31 maja 2023 r.