Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

ZAPROSZENIE

Śmierć dziecka jest niewyobrażalną tragedią, próba samobójcza szokiem i traumą, a pytanie czy mogłam/mogłem coś zrobić, jakoś zapobiec - wyniszczającym koszmarem.

W zeszłym roku odnotowano 2093 próby samobójcze osób do 18-tego roku życia, w tym śmierć poniosło 156 dzieci. To o 40 procent więcej niż w roku 2021. Statystyki są nieubłagane i przerażające. To się dzieje wokół nas, naprawdę. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy obok znajdzie się młody człowiek, który różnymi - nie zawsze oczywistymi - sposobami będzie wołał o pomoc. Jak rozpoznać te symptomy? Jak zrozumieć kryzys dziecka? Jak słuchać, żeby usłyszeć? I jak wesprzeć, by uratować młode życie …. na czas?

Na te i inne ważne pytania odpowie certyfikowany suicydolog, podczas otwartego wykładu pt. „Każdy z nas jest ratownikiem” Fundacja Park wraz z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym serdecznie zapraszają na spotkanie rodziców, opiekunów, osoby zainteresowane zrozumieniem tematu kryzysów, które dotykają dzieci.

Miejsce wykładu - Miejski Ośrodek Kultury (Kino Chemik) – sala Sztuki Wszelakiej. Termin - 6 kwietnia, godzina: 17:30 – 19:00.

Posłuchajmy, porozmawiajmy, abyśmy nie musieli nigdy zadać sobie tego obciążającego pytania: czy można było coś zrobić, jakoś zapobiec….

Zgłoszenia przyjmowane są: • telefonicznie 530 263 583 • mailowo: biuro@fundacja-park.pl

Ilość miejsc ograniczona. 

23.03.2023 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Zapraszamy na ZJAZD ABSOLWENTÓW 2024!
Hej! OK!