1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

Dzień ten obchodzony jest od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. W kalendarzu jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS.

Istotnym jej aspektem jest podniesienie świadomości, jak również uwrażliwienie, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS odbywają się również poprzez działania edukacyjno-informacyjne. 5 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, prowadzone przez panią Monikę Witkowską-Kubas, która jest terapeutą uzależnień. Uczniowie klas o profilu biologiczno- chemicznym, mieli możliwość uzyskania cennych informacji bezpośrednio od osoby mającej na co dzień styczność z osobami dotkniętymi zakażeniem wirusem HIV.

8.12.2023 Koryna Warzecha