Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

I OPOLSKI TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

Członkowie Stowarzyszenia Mówców Oratores, będący uczniami II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu, odnieśli wielki sukces w I Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich zajmując I i III miejsce. Łącznie w Turnieju startowało 8 drużyn z Opolszczyzny. Obie nasze drużyny wykazały się doskonałym przygotowaniem technicznym i merytorycznym debatując na tematy związane z historią Śląska. 

Organizatorem Turnieju był Instytut Śląski, który w ramach programu „Niepodległa na lata 2017-2022” planuje realizować projekt „Debaty oksfordzkie - historyczne postaci związane z walkami o polskość Śląska”. 

Celem zorganizowanych debat jest włączenie młodych ludzi w społeczne dyskusje, wzbudzenie refleksji nad ważnymi dla naszego społeczeństwa problemami, zmotywowanie do pogłębienia wiedzy w danej dziedzinie. Ważne jest, aby uczniowie szkół średnich wypracowali własny pogląd na różne sprawy, by potrafili zająć jasne stanowisko i obronić je wyważonymi argumentami. 

Dzięki debatom młodzi ludzie uczą się mądrych i kulturalnych sporów, stanowczo acz z szacunkiem dla swoich adwersarzy zaznaczać własne stanowisko w dyskusji, debatować z zapałem i zaangażowaniem, nie zapominając przy tym o kulturze język

W I Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich uczestniczyły dwie drużyny II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie -Koźlu w składzie:

I drużyna: (III miejsce)

1. Zofia Pogorzała

2. Piotr Kaszubski

3. Adam Wróbel

4. Oliwier Basczyk

Mówca rezerwowy: Daniel Ważowski

II drużyna: (I miejsce)

1. Zuzanna Rajtar

2. Jakub Wieczorek

3.Konrad Wandrasz

4. Mateusz Namyślak

Mówca rezerwowy: Jan Mrozek

Najlepszym mówcą I Opolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich sędziowie uznali Jakuba Wieczorka.

Wielkie gratulacje dla wszystkich, jesteśmy z Was dumni! 


18.11.2020 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!