Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

II LO w Brukseli

II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny zostało wyróżnione w sposób szczególny przez Janinę Ochojską, twórczynię i prezeskę Polskiej Akcji Humanitarnej oraz polską europosłankę w Parlamencie Europejskim. W czerwcu do PE zaproszeni zostali nasi koledzy z klasy 4D , którzy wykazali się olbrzymią aktywnością działając w Stowarzyszeniu Mówców Oratores.

Teraz jesienią Pani Janina Ochojska zaprosiła kolejne odważne i aktywne w przestrzeni publicznej uczennice II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. W dniach 5️⃣-8️⃣ listopada uczestniczyłyśmy w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego. Celem naszej podróży była stolica - Bruksela. Nasza wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia brukselskiej starówki, degustacji pralinek z belgijskiej czekolady oraz popularnych tam frytek!

Po zakwaterowaniu w miejscu uczestniczyłyśmy w kolacji z Panią Janiną Ochojską, która drugiego dnia wprowadziła nas w świat Parlamentu. Wzięłyśmy udział w krótkim wykładzie przedstawiającym zasady działania i ideę Europarlamentu, miałyśmy okazję zadać pytania Pani Ochojskiej oraz zobaczyłyśmy jak wygląda sala obrad. W ciągu całego wyjazdu widziałyśmy kilka symboli i najważniejszych miejsc w Brukseli, między innymi Atomium czy Jeanneke Pis.

Dziękujemy za możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poznania inspirujących osób

👉STOWARZYSZENIE MÓWCÓW ORATORES

✅Magdalena Podgórska

✅Emilia Szafarczyk

👉MEDIATORZY RÓWIEŚNICZY

✅Aleksandra Jakubczyk

✅Laura Król

✅Emilia Bednarska

✅️Julia Szukalska

15.11.2023 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!