Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

LynxCerasus w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

Assent.pl - czyli inne spojrzenie na mediacje.

 W dzisiejszym, tak skonfliktowanym świecie brakuje realnych sposobów na radzenie sobie z problemami w relacjach i sporach. Skalę tego problemu obrazuje najlepiej przeciążony system sprawiedliwości. Członkowie Stowarzyszenia LynxCerasus zdecydowali się wyjść temu naprzeciw  tworząc miejsce, w którym dostępna będzie sprawdzona wiedza dotycząca sposobów postępowania podczas konfliktu, narzędzia pomocnicze i kontakt do specjalistów.

Podstawą merytoryczną projektu jest mało popularna w Polsce mediacja, wywodząca się ze USA, czego efektem jest silna współpraca z Polskim Centrum Mediacji. Za projekt odpowiada istniejące od roku Stowarzyszenie, które ma już na swoim koncie takie sukcesy jak Złoty i Srebrny Wilk w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Projekt bierze udział w tegorocznej edycji olimpiady, gdzie zespół otrzymał duże wsparcie mentorskie ze strony allegro.

 Ufamy, że nasza aplikacja pogłębi wiedzę na temat mediacji i zachęci do stosowania poznanych metodyk. Aplikacja zawiera asystenta mediacyjnego, który pomoże rozwiązać lub zdiagnozować problem. – przytacza członek projektu.

 Zespół chce pokazać każdemu, że mediacja, jest prosta i ogólnodostępna. Nazwa aplikacji assent.pl (ang. zgoda) przekazuje dokładnie ich intencje.

 „Celem naszego projektu jest rozszerzanie idei korzystania z mediacji jako pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. Projekt opiera się na wydaniu aplikacji wyposażonej w listę punktów mediacyjnych, materiałów specjalistycznych o mediacji oraz asystenta mediacyjnego, wspierającego kwalifikowanie sprawy do mediacji. Dodatkowo planujemy tworzyć materiały graficzne oraz wideo w naszych mediach społecznościowych w celu edukowania na temat właściwej komunikacji, przeciwdziałania powstawaniu konfliktów oraz typów mediacji dostępnych w Polsce. Naszymi beneficjentami jest ogół społeczeństwa ze względu na to iż obecnie istnieje wiele rodzajów mediacji od mediacji karnych poprzez mediacje rozwodowe i rodzinne, na mediacjach pracowniczych i rówieśniczych kończąc. Są to oczywiście niektóre rodzaje mediacji, a aby dowiedzieć się więcej o mediacji i jej rodzajach należy skorzystać z naszej aplikacji.” – mówi członek projektu.

 Aplikacja:

https://www.assent.pl/

Facebook: 

https://www.facebook.com/assent.polska


1.06.2021 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!