Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Spotkanie z Janką Ochojską

25 maja 2023 roku naszą szkołę odwiedziła pani Janina Ochojska polska działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, astronom, działaczka opozycji demokratycznej w PRL, posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Pani Marzanny Gądek-Radwanowskiej. Licznie zgromadzona młodzież miała okazję zadać wiele pytań na interesujące ich tematy, zwłaszcza te związane z pracą na rzecz potrzebujących pomocy. To była wspaniała lekcja humanizmu.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Pani Ochojska zwróciła się do naszych uczniów na facebooku:

„Wasza obecność i zaangażowanie podczas naszego ostatniego spotkania wywarły na mnie ogromne wrażenie. Dziękuję za ciekawe pytania, otwartość waszych umysłów i serc. Niech wasza wiedza rozwija się poprzez samodzielną eksplorację i zgłębianie różnych dziedzin. Wierzę, że każdy z was ma niezwykły potencjał, który może wpłynąć na świat w pozytywny sposób. Pamiętajcie, że każda przeszkoda może być pokonana.

Znajdźcie czas na relaks, pasje i bliskich, ponieważ to właśnie w tych chwilach nabieracie siły do dalszych działań. Niech wasze serca zawsze płoną ogniem pasji, a wasza wiara w siebie i świat nigdy nie słabnie.”

 Bardzo dziękujemy za spotkanie i piękne życzenia!

 

2.06.2023 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!