Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Działo się w piątek w naszym Koperniku! W nawiązaniu do niedawno obchodzonego Światowego Dnia Pierwszej Pomocy szkolna drużyna ratownicza PCK przygotowała dla uczniów klas pierwszych pokaz i szkolenie z RKO. Obecni na spotkaniu mogli przypomnieć sobie etapy udzielania pierwszej pomocy, sposób oceny stanu poszkodowanego i algorytm postępowania przy stwierdzeniu nagłego zatrzymania krążenia.

Gościem specjalnym był strażak OSP z Raszowej- Jarek Lewandowski, który opowiedział o swojej pracy oraz zaprezentował niektóre elementy wyposażenia.

Uczniowie klasy 2 B w ramach zajęć biologii w praktyce mieli okazję spotkać się z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Uczniowie mogli porozmawiać o pracy ratownika medycznego oraz poznać warsztat pracy. Zapoznali się z wyposażeniem karetki i nawet wypróbowali niektóre urządzenia.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu pani Natalii Murawskiej oraz uprzejmości dyrektora SP ZOZ pana Jarosława Kończyło.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia (pod czujnym okiem Pań Katarzyny Polinowskiej-Miłek i Urszuli Pietruszki)

21.09.2022 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!