Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Szkolna drużyna ratownicza w akcji!

Wakacje ledwo się skończyły, a szkolna drużyna ratownicza już działa pełną parą! 11 września przy okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy 2023 drużyna pod opieką nieocenionej Pani Katarzyny Polinowskiej-Miłek zorganizowała warsztaty dla naszych pierwszaków. Dzień ten obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża.

Poniedziałkowe warsztaty miały na celu uświadomienie, jak ważna i bezcenna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Członkowie drużyny przygotowali pozoracje sytuacji, które zdarzają się nie tylko w szkole (napad drgawek, omdlenie, zadławienie, upadek z wysokości, krwotok z nosa) prezentując prawidłowe zasady postępowania z poszkodowanymi. Przypomnieli etapy udzielania pierwszej pomocy, ocenę stanu poszkodowanego, układanie w pozycji bezpiecznej.

Chyba się podobało, bo 180 uczniów biorących w nich udział z uwagą oglądało i słuchało, a następnie próbowało swoich sił.

14 września członkowie drużyny odwiedzili maluchy z przedszkola Montessori "Dziupla wiewiórki". Było to spore wyzwanie, bo jak wyedukować z pierwszej pomocy dzieci w wieku od 2 do 6 lat? Ale da się! Przedszkolaki były zdyscyplinowane, zaangażowane i chętnie działały. Były świadome po co im ta wiedza i umiejętności. Co więcej miały już podstawy i to one uczyły ratowników piosenki o numerze 112! Rośnie kolejne pokolenie dzielnych ratowników👏👏

(źródło Biologiczny Kopernik)

Dziękujemy! Jesteście wspaniałą wizytówką II LO!


14.09.2023 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Zapraszamy na ZJAZD ABSOLWENTÓW 2024!
Hej! OK!