Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Turniej Sportowy pamięci Tomasza Mikoluka

6-ty grudnia to wyjątkowy czas w naszej szkole. Do tradycji przeszły już nieustępliwe boje w finałach sportowych drużyn. W tym roku turniej przyjął wyjątkowy patronat Tomasza Mikoluka, którego pamięci chcieliśmy oddać nasze zawody.

Od dwóch miesięcy w rywalizacji siatkarskiej, koszykowej i piłkarskiej uczestniczyło wiele klas, jednak w finałach na oczach szkoły walczyli już tylko najsilniejsi, najwytrwalsi, najsprawniejsi, naj (...).

Zawyła pierwsza syrena. Przyszedł czas, a młodzieńcy obdarzeni dotykiem Nike weszli na salę! Do walki o siatkarski laur stanęła klasa 1A i 4F. Później koszykarski kunszt mieli zaprezentować w starciu gigantów : 4E i 4G, by na koniec, w piłce nożnej wybiła godzina debiutantów - 1B i 2D.

Wiwatujące tłumy niosły zawodników. Chociaż tkwiło w tym kolejne wyzwanie - presja uniesienia ich oczekiwań. Po odprawieniu swojego "odwiecznego" rywala, w półfinale piłki siatkowej, grający w roli faworytów >biolodzy< prowadzeni przez MVP turnieju Maję Bobińską unieśli ją, by chwilę później dzierżyć puchar zwycięzcy. Finał koszykówki rozpoczął się od bezwzględnego punktowania, jak to przystało na klasę matematyczną. Raz zdobytego prowadzenie nie oddali. Nie odda też pewnie nagrody MVP Krzysztof Bieszczad, którą objął w swoje posiadanie przy dekoracji. Mimo to, >Humaniści< z 4g próbowali odwinąć się w różny sposób. Mieli swoje chwile, mieli swoje gwiazdy... Mecz to jednak nie matura z matematyki i tutaj nie wystarczy grać na 30%, nie wystarczy liczyć na szczęście. Trzeba walczyć na 100 i ćwiczyć w domu osobiste. I na koniec, przy okrzykach młodszej części społeczności szkolnej i westchnieniach, spojrzeniach głodnych sukcesu płonął piłkarski parkiet. Piłka jakby ogniem wzruszona chodziła od nogi do nogi. Byle szybciej, byle mocniej, byle celniej. Bramek i emocji nie brakowało. Niektórzy chcieli za bardzo, inni ważne, że próbowali. Nikt na boisku nie stał obojętny (...) a na widowni? Na widowni meksykańska fala podjudzana przez dokładającego kolejnych stopni spikera. Widać, że uwielbia ten sport, i uwielbia go nasza szkoła. I, z pewnością uwielbiać będzie zwycięzców - klasę 1B oraz nowych bohaterów, wśród których MVP: Remigiusz Barton, zajął czołowe miejsce.

/tekst: BT

Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju, podziękowania ślemy w kierunku Dyrekcji, Pani Agnieszki Mikoluk za nagrody rzeczowe, ekipie FUNKY KIDS, która umiliła widzom czas swoim występem, obsłudze muzycznej, sędziom, niesamowitym kibicom a przede wszystkim WAM - młodzi ludzie, którzy tak licznie w tym roku mieliście ochotę podjąć sportową rękawicę.

Najbardziej usportowioną klasą #LOIIKK została 4E zdobywając najwięcej punktów w trzech dyscyplinach🏐🏀⚽️🥳💪

Wasza katedra WF😘

Obszerna relacja foto: 📸

https://photos.app.goo.gl/DtgK2wV9m5NBp1T99

10.12.2022 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!