Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Tydzień Kina Europejskiego

W czwartek, 23.05.2024 r. w ramach obchodów Tygodnia Kina Europejskiego odbyła się debata oxfordzka pod hasłem „Kino wpływa negatywnie na zachowanie młodzieży”. Nie obyło się bez emocji! Teza debaty stworzyła przestrzeń do wymiany wielu ciekawych argumentów i zaprezentowania różnych punktów odniesienia. Świetne przygotowanie obydwu stron pozwoliło dokładnie przyjrzeć się roli kina i telewizji w kontekście wartości przekazywanych przez te media jak i roli współczesnego odbiorcy. Ogromne podziękowania dla p. Bartosza Tracza – koordynatora przedsięwzięcia, jak i uczestników debaty – uczniom klasy 2D, 1D, 1E


„Spotkanie z reżyserem filmu „KOS” – Pawłem Maśloną”

24 maja młodzież naszej szkoły miała ogromną przyjemność udać się do kina Chemik na projekcję filmu naszego absolwenta, Pawła Maślony pt. „KOS”. Nie była to zwykła projekcja, jako że przed filmem odbyło się spotkanie z samym reżyserem, p. Pawłem Maśloną, który przyjechał z tej okazji do Kędzierzyna-Koźla, aby porozmawiać o latach spędzonych w naszej szkole oraz o produkcji swojego filmu. Rozmowę poprowadził uczeń klasy 2D – Jędrzej Lichosik. Był to naprawdę wyjątkowy wywiad - pełen głębokich refleksji i ciekawych spostrzeżeń, którymi podzielił się nasz Gość, a także śmiesznych wspomnień i zdradzenia pewnej szkolnej tajemnicy, o której mało kto w

Takie spotkania na długo pozostają w pamięci – dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni p. Pawłowi Maślonie za czas, który nam poświęcił.

Nie trzeba dodawać, że po zakończonym seansie cała sala kina Chemik rozbrzmiała ogromnymi brawami.

Koordynatorka projektu - Monika Michaliszyn

TUTAJ możecie przejrzeć relację zamieszczoną na portalu kk24.pl

12.06.2024 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Zapraszamy na ZJAZD ABSOLWENTÓW 2024!
Hej! OK!