VI Festiwal Praw Człowieka

W dniu 31 marca 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Festiwalu Praw Człowieka, który odbywał się pod hasłem "Prawa człowieka w dobie wojny". Festiwal odbywał się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, samorządu województwa opolskiego, Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle, Starosty Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty i wielu instytucji oraz organizacji. W ramach Festiwalu zorganizowano konferencję naukową na temat roli mediacji w rozwiązywaniu konfliktów, Potyczki Mediacyjne, konkurs plastyczny, Turniej Debat Oksfordzkich oraz manifestację przeciwko wojnie w Ukrainie, w której na placu Wolności wzięły udział setki osób. Wydarzenia w ramach Festiwalu koordynowała Pani Marzanna Gądek-Radwanowska a współorganizowali nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

" W imieniu pana starosty gratuluję wam, że tyle z siebie dajecie, gratuluję wam zaangażowania, kreatywności i cieszę się, że my dorośli tak często możemy się od was uczyć świeżego spojrzenia. Zawsze należy reagować na zło i ten festiwal jest najlepszym przykładem na to, jak to robić w społecznościach szkolnych, świetna inicjatywa" – mówiła do młodzieży Bożena Łotecka, członkini zarządu powiatu.

Relacja filmowa TVP3 OPOLE

12.04.2023 Koryna Warzecha