Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Worek sukcesów

Kwiecień obfituje w sukcesy naszych uczniów!

Na początku miesiąca w Domu Kultury LECH odbyła się premiera spektaklu Teatru Na Krawędzi pt. "Eksperyment" na podstawie pomysłu członków grupy w reżyserii Kingi Dębskiej. Przedstawienie traktujące o wolności zostało bardzo ciepło przyjęte przez widzów (głownie uczniów szkół podstawowych naszego miasta).

W zakresie osiągnięć naukowych z radością informujemy o sukcesie Adama Jaglarza, który zdobył tytuł laureata VIII Olimpiady Wiedzy Historycznej, Dumą przepełnia nas również udział Jowity Gajdzicy i Magdaleny Greli w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Mózgu w Szczecinie oraz Michała Muchy w etapie finałowym ogólnopolskiego turnieju wiedzy o Senacie Rzeczypospolitej. (https://www.facebook.com/SenatorGodyla)

Natalia Skolik i Wiktoria Gornig wzięły udział w rywalizacji podczas okręgowego etapu XXXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Natalia znalazła się wśród "7 najlepszych"i reprezentować będzie województwo opolskie oraz szkołę podczas eliminacji centralnych.

Na wielkie gratulacje zasłużyli także uczestnicy Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego organizowanego przez Uniwersytet Opolski Marek Tomas i Jan Mincewicz, którzy uzyskali tytuł finalistów zajmując odpowiednio 7. i 9 miejsce.

17 kwietnia 2023 odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Kozak i Antonina Bednarek. Obie dziewczyny spisały się na medal, a Magda zajęła II miejsce.

Wracając do dziedziny artystycznej z przyjemnością informujemy, że 13 kwietnia na deskach Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" miała miejsce premiera musicalu Stowarzyszenia Artystycznego Into-Dram w Katowicach pt. "Boża rozgrywka", w której nasza kopernikańska artystka Zuzanna Bar brawurowo zagrała i wyśpiewała rolę Afrodyty.

Ostatnie wydarzenie odbyło się zaledwie wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych naszych uczniów pt. „Szukając inspiracji.” Swoje dzieła zaprezentowali Emilia Bednarska, Antonina Bednarek, Aleksandra Ferc, Laura Król, Gleb Shulga i Paulina Zych, Wernisaż uświetnili swym występem Zuzia Bar, Michał Barnuś i Kiga Osowska.

 Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów. Życzymy dalszych sukcesów w walce o swoje marzenia.


Uzupełniamy serię dobrych wiadomości:

Marek Tomas - uczeń klasy 3A uzyskał tytuł finalisty I Wydziałowego Turnieju Fizycznego organizowanego przez Uniwersytet Jagieloński!

Uczennice II LO znalazły się wśród laureatów rejonowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Strzelcach Opolskich: I miejsce w kategorii poezji śpiewanej zdobyła Zuzanna Bar z klasy III B, Antonina Bednarek ( klasa II B) zdobyła wyróżnienie. Dziewczęta zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich w Opolu.

Nasza wspaniała drużyna ratownicza pod opieką pani Katarzyny Polinowskiej-Miłek zajęła I miejsce w VI Mistrzostwach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu oraz wyróżnienie i puchar od Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych za "błysk w oku" czyli profesjonalne podejście do poszkodowanych, wysokie umiejętności i kreatywność podczas działania. Kilka dni później drużyna zajęła II miejsce w rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadpodstawowych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wielkie gratulacje dla naszej młodej drużyny !

 

19.04.2023 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Zapraszamy na ZJAZD ABSOLWENTÓW 2024!
Hej! OK!