Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

Wystawa "Szukając inspiracji"

"Szukając inspiracji" to tytuł wystawy, którą można obecnie zobaczyć na parterze naszej szkoły. Prace Emilii Bednarskiej i Laury Król są niezwykłe, poruszają wyobraźnię i naprawdę inspirują. Dziewczyny zachwycają odwagą w doborze środków, wysokim poziomem refleksji, a jednocześnie warto zwrócić na indywidualny, niepowtarzalny styl ich sztuki. Oto co same mówią o swojej twórczości:

- Nasza wystawa skupia się na tym, co nas inspiruje. Staramy się szukać inspiracji w otaczającym nas świecie.

Emilia: W sztuce staram się przedstawić pewne idee, często zaczerpnięte ze świata muzyki, literatury czy filmu. Inspirują mnie ludzie i najczęściej to oni są tematem moich obrazów. Równie mocno inspiruje mnie natura i codzienność, która nas otacza, te drobne momenty, w których myślę, że świat może być czasem piękny.

Laura: Mnie najczęściej inspirują ludzie, ci których spotykam na co dzień, jak i ci, których pierwszy raz w życiu widzę. Również muzyka, która wywołuje u mnie strumień emocji zależnie od gatunku utworu. Dodatkowo książki, filmy czy niespodziewane momenty w życiu, cokolwiek czym mogę się zainspirować staram się wylać na kartkę papieru i stworzyć ilustrację moich emocji.


17.11.2022 Koryna Warzecha

Partnerzy

East Anglia English Centre
Hej! OK!